darmowa wysyłka powyżej 50 zł
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I DOBRA CENA

Suplementacja beta-alaniną wspiera  „potreningowe okno anaboliczne”

Beta – alanina zmniejsza zakwaszenie mięśniowe

W czasie intensywnych wysiłków dochodzi do kumulowanie jonów wodorowych (H), których powstawanie wiąże się z nasileniem przemian energetycznych. Jony H powodują zakwaszenie środowiska mięśniowego. W efekcie tego mięśnie słabiej się kurczą (czyli są mniej zdolne do pracy treningowej), procesy energetyczne stają się mniej wydajne. Gdy kumulacja H w mięśniach osiągnie punkt kulminacyjny następuje upadek mięśniowy. Wtedy już nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Pozostaje nam zebrać „zabawki” i wrócić do domu z świadomością niezrealizowanych założeń treningowych. Oczywiście można powiedzieć, że takie sytuacje każdemu się zdarzają. Jeżeli jednak występują zbyt często to oznacza to, że nie następuje adaptacja mięśniowa czyli nie liczmy na jakiekolwiek postępy sylwetkowe. Totalna klęska jest wtedy, gdy z treningu na trening jest coraz gorzej, co może wynikać z braków w regeneracji powysiłkowej, obniżonej pojemności buforowej mięśni (mięśnie nie radzą sobie z zakwaszeniem). Zareaguj więc szybciej. Główną przyczyną zmęczenia w wysiłkach o dużej intensywności jest zakwaszenie mięśniowe. Do walki z tym problem służy specjalny peptyd mięśniowy o nazwie karnozyna (połączenie aminokwasów: beta-alaniny i histydyny). Jedynym sposobem na zwiększenie jego zwartości mięśniowej, a co za tym idzie podniesienie wydolności beztlenowej, jest suplementacja Beta-Alanine Supremium Lab.

Suplementacja beta–alaniną poprawia funkcjonowanie energetyczne mięśni, pozwalając im stawić czoła naprawdę intensywnym wysiłkom ale także maksymalizuje potreningowe „okno anaboliczne”.

Jak beta- alanina poprawia przyswajanie kreatyny i stymuluje  potreningowy anabolizm mięśniowy

Długotrwale utrzymujące się zakwaszenie mięśni, wynikające z treningowych przesunięć równowagi kwasowo – zasadowej, składu diety (przewaga składników o charakterze kwasotwórczym), prowadzić może do tego, że mięśniowy plac budowy, na którym pragniesz uruchomić anabolizm, staje się miejscem zniszczenia…. Jeżeli nie dajesz organizmowi szans na to, żeby w czasie i po zakończeniu treningu był w stanie przezwyciężyć kataboliczny, kwaśny odczyn, anabolizm nie będzie dominującym czynnikiem, który pozwoli na osiąganie coraz lepszych wyników treningowych. Ograniczanie „anabolicznego okna” po treningu to nie jedyne następstwo zakwaszenia mięśniowego. Niskie pH, szczególnie w porze potreningowej, może negatywnie wpływać na przyjmowane w tej porze pozostałe suplementy. Beta-alanina to na pewno dobrany partner kreatyny, która jest szczególnie czuła na kwaśny odczyn. Zbyt duże nagromadzenie jonów H w mięśniach, które jest naturalnym skutkiem intensywnej energetyki treningowej, to niestety czynnik, która obniża możliwości kumulowania kreatyny. Beta-alanina, pomagając przywrócić pożądany odczyn w mięśniach, będzie więc pomagała nie tylko dłużej trenować, ale także będzie stwarzać dogodne podłoże dla suplementów przyjmowanych po treningu. Przywracanie prawidłowego pH to jeden z elementów kompleksowej regeneracji potreningowej, silnie uzależniony od beta-alaniny.

Beta –alanina to nie tylko intensywna energetyka ale także tworzenie najlepszego podłoża dla anabolizmu po wysiłku, ochrona suplementów antykatabolicznych.